Transaksiyonel Analiz

Yaşam Koçluğu
Kasım 21, 2018
Pedagoji ve Çocuk Psikolojisi Uzmanı
Kasım 21, 2018

Transaksiyonel Analiz Yöntemi

Her insanın başkalıklarını ortaya çıkarmasında, hayatınızda sahip olduğunuz rollerden hangisine ulaştığınızı öğrenmenizde yardımcı olabilecek ve doğru adımlar atmanıza yol açacak Transakisyonel Analiz, tüm dünyada kabullenilmiş bir sosyal psikoloji alanıdır. Ve bu alanda iyi bir şekilde kabul gören ve uzmanlar tarafından ilişkilerde hızlı sonuç alınan bir kuramdır.

Transaksiyonel Analiz Metodu Sayesinde Hayatınızda Neler Değişebilir?

 Hayatın neresinde yer aldığınızı ve psikolojinizi ele alabilmek için, başarılı olmanın formülerini keşfetmeye yardımcı bir metot olmasının yanı sıra, insan ilişkilerinde olumlu veya olumsuz olduğunuzu ortaya çıkaracak unsurların belirlenmesinde büyük rol oynar. Kaç yaşında olursanız olun, gerçek anlamda başarılı olabilmeniz ve üretkenliğinizi artırarak, dünyaya fayda sağlamanız için iletişime dayalı önemli değerler keşfedebilirsiniz. Gün içerisinde yaptığınız alışkanlıklarınız, insanlara karşı olan tutumunuz veya sadece her sabah çalışma arkadaşlarınıza söylediğiniz bir ‘’Günaydın’’ sözünden başlayıp; çalışma sırasındaki hislerinize ve aile içerisindeki tutumunuz ve ailenizde yer alan bireylerle olan ilişkilerinizde de önemli bir etki oynayacaktır. Uzman danışmanlarımızın uyguladığı bu metot ile sorunlarınızın üstünden gelebilirsiniz.

Transaksiyonel Analiz Neden Önemlidir?

Hayatınızı ele aldığınız zaman nerede olduğunuzu veya gün içerisinde kaç farklı role büründüğünüzü görebiliyor, buna göre tepkimeler verebiliyorsanız, bu metodu zaten uyguluyorsunuz demektir. Lakin çok az insanın yapabildiği bu tutumu yerine getiremiyor ve bu konuda destek almanız gerektiğini düşünüyorsanız, Transaksiyonel Analiz süreciniz sonucunda alacağınız bilgiler ile oldukça şaşırtıcı bir hal alabilirsiniz. Dününüz, bugününüz ve yarınınızla ilgili olan her türlü detaya erişebileceğiniz, farklı zamanlarda farklı roller üstlenmeniz gerektiği dünyadan daha fazla tat alabilmeniz ve gerçek anlamda kaliteli yaşayabilmeniz için iletişime geçmenizde fayda olacak uzmanlarımızla birlikte, durumunuzu analiz edip, değerlendirebilirsiniz.

Bu analiz ile şaşırtıcı bilgilere ulaşmanızın yanı sıra; hayatınız her zamankinden daha net noktalara ulaşıp, bilinçli bir yaşama adım attığınızın da farkına varma kolaylığı sunacaktır. Transaksiyonel Analiz sayesinde, her zaman dünya üzerinde verimliliğinizin doğru zamanda artacağınız, ailenizle olan ilişkilerinizde nasıl başarılı olacağınızı ve en basitinden bir çocuğu nasıl büyütebileceğiniz kanısına varmanız da mümkün olacaktır. Doğru seçimler her zaman hayatımızın büyük bir bölümünü kaplarken, bunları nasıl yapmanız gerektiğini ve aslında kim olduğunuzu ortaya çıkarabilmek için iletişime geçebileceğiniz bir hizmet sizlere sunulacaktır.